Ara

KADINLARA VE SPORA GÖRSEL BİR ÖVGÜ

OVERPOWER. OVERTAKE. OVERCOME.

Serena Williams'tan alıntı yapan bu fotoğraf sergisi, toplumun her kesiminden spor yapan kadın ve kızları ön plana çıkarmayı amaçlıyor.

Winter Beauty Event

SPOR YAPAN
KADIN & KIZLARI KUTLAMA


Serena Williams'tan alıntı yaparak, "Overpower. Overtake. Overcome: Kadınlara ve Spora Görsel Bir Övgü" başlıklı bu yarışmayla, hayatın her alanında stereotiplerin üstesinden gelmeye, engelleri yıkmaya ve bariyerleri aşmaya çalışan spor alanındaki kadınları ve kız çocuklarını tüm çeşitlilikleriyle kutlamayı amaçlıyoruz:


Kırsal alanlardan, okul oyun alanlarından, mülteci kamplarından elit spor stadyumlarına, statükoya meydan okuyan, oyun alanlarını eşitleyen, kıt kaynaklara ve çoklu zorluklara rağmen direnç ve cesaretle bir dönüşüm için bastıran küresel kadınlar, gerçek kadınlar ve kadın rol modelleri.

Winter Beauty Event

YARIŞMA HAKKINDA

UNESCO, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Spor Küresel Gözlemevi, İnsan Hakları Yüksek Komisyon Başkası Ofisi (OHCHR), UN Women, UN Aids, MTV Staying Alive Derneği, Sosyal Değişim Ağı için Spor South Africa ve Bobbi Brown, Paris'teki Yaz Spor Oyunları ve sonrasında, dünya çapında seyahat eden güçlü bir fotoğraf sergisi düzenlemek üzere bir araya geliyor; "Overpower. Overtake. Overcome: Kadın ve Spora Görsel Bir Övgü.“

Sağlıklarını, haklarını ve güçlenmelerini ilerletmek için beden eğitimi, fiziksel aktivite ve sporun (PEPAS) gücünden ve potansiyelinden yararlanan kadınların ve kız çocuklarının mücadelelerini ve zaferlerini tasvir eden kazanan fotoğraflar dünyayı dolaşacak ve sanat galerileri, seçkin müzeler, Johannesburg ve Dhakar gibi BM ofisleri ve bunun gibi daha birçok prestijli yerlerde Paris 2024 ve sonrasında sergilenecek. Ayrıca kazanan resim, UNESCO tarafından Paris'teki merkezinde düzenlenen ve spor yoluyla güçlenmeye adanan yüksek etkili bir serginin parçası olarak belirgin bir şekilde gösterilecektir. Bunun da ötesinde, küresel erişime sahip sanal bir sergiye ev sahipliği yapılacaktır.

Bazı fotoğraflar, sürdürülebilir aktivizm ve savunuculuğun bir mirası ve vasiyeti olarak Paris 2024 sırasında sergilenmek üzere seçilirken, daha geniş bir kısmı ise "Overpower. Overtake. Overcome: Kadın ve Spora Görsel Bir Övgü" Sergisi Fotoğraf Kitabı haline getirilerek satışa sunulacak. Satışlardan elde edilecek gelir, proje başvuruları için yapılacak resmi bir çağrının ardından PEPAS aracılığıyla kadınların güçlendirilmesi için mücadele eden taban örgütlerine bağışlanacak.

KATILIM BİLGİLERİ

Kimler katılabilir?

Yarışma, yaş, cinsiyet veya milliyet gözetmeksizin profesyonel ve amatör herkese açıktır. 18 yaşından küçük katılımcıların bir ebeveyn veya vasinin iznine ihtiyacı vardır. Yarışmaya katılarak, 18 yaşından küçük katılımcılar bir ebeveyn veya vasinin iznini aldıklarını belirtmiş olurlar.

Tema

"Overpower. Overtake. Overcome."ı yorumlayışınız: Sporda Kadınlar ve Kızlar.

Yarışmaya nasıl katılabilirsiniz?

En beğendiğiniz resimleri Global Observatory'nin web sitesi aracılığıyla gönderin. Gerekli tüm bilgileri ve teknik detayları aşağıdaki linkte bulabilirsiniz. Lütfen en iyi fotoğraflarınızı 29 Mayıs 2024 tarihine kadar gönderin.

Bol şans ve iyi eğlenceler! Fotoğrafçı arkadaşlarınızla paylaşın.

DAHA FAZLA BİLGİ EDİNİN & KATILIN