Ara

FONDÖTEN SEÇİMİ

Cilt gibi gözüken bir cilt için Bobbi Brown ipuçları.

MÜKEMMEL FONDÖTEN RENGİNİ BULMAK İÇİN yüzünüzün bir tarafında en az üç farklı rengi deneyin. Yok olan renk tonunu bulmaya çalışın. Daha sonra alnınızda da deneyin. Eğer bu renk tonu her iki bölgede de yok oluyorsa, mükemmel fondöten rengini buldunuz demektir.

FONDÖTEN FORMÜLÜNÜ cilt tipinize & elde etmek istediğiniz kapatıcılığa ve sonuca göre seçin. Cildiniz ne kadar kuruysa, fondöteniniz o kadar zengin ve su bazlı olmalıdır. Yağlı cilt tipine sahipseniz, yağsız fondöten tercih etmelisiniz.

FONDÖTENİ ağız ve burnunuzun etrafına ve ayrıca çenenize uygulayın. Bu bölgelerde cilt rengi genellikle kırmızıdır veya eşit değildir. Daha sonra yüzünüzün kalanına sürün. Şeffaf örtücülük için parmaklarınızı ve orta-yüksek örtücülük için bir fırça kullanın.

EĞER BELİRLİ BÖLGELERDE KIRMIZILIK VEYA TON EŞİTSİZLİĞİ GÖRÜYORSANIZ bu bölgelere fondöten stick ile uygulama yapın.

FONDÖTENİN KALICILIĞINI ARTTIRMAK ve parlamayı gidermek için cilt tonunu düzeltici pudra kullanın. Burun, çene, alın ve kaşların arası gibi parlamaya meyilli bölgelerde uygulamaya yoğunlaşın. Hafif ve şeffaf bir uygulama için bir fırça ve daha yoğun örtücülük için bir puf kullanın.