Ara

KUSURSUZ EYELINER

Toz, kalem, jel, likit... Doğru eyeliner nasıl seçilir?

EYELINER'INIZI SEÇERKEN elde etmek istediğiniz görünümü dikkate alın. Eğer yumuşak veya dağınık bir çizgi istiyorsanız, koyu toz far veya kalem kullanın. En dramatik etki için jel veya likit eyeliner seçin.

EYELINER'I kirpiklerin köküne mümkün olduğunca yakın uygulayın. Gözün dış köşesinden kalın bir çizgi çekerek başlayın ve gözün iç köşesine doğru çizgiyi inceltin. Eyeliner'ı her zaman tüm göz çizgisi boyunca çekin. Çizgiyi asla yarıda kesmeyin. Bu, gözlerinizin daha küçük gözükmesine neden olacaktır.

ÜST KİRPİK ÇİZGİSİNE EYELINER UYGULADIKTAN SONRA aynaya bakın. Çizgi, gözleriniz tamamen açıkken görülecek kadar kalın olmalıdır. Eğer eyeliner ve kirpik çizginiz arasında boşluk varsa doldurun, hataları veya eşit olmayan kenarları ortadan kaldırmak için üstüne daha açık tonlarda bir far sürüp dağıtın.

EĞER ALT KİRPİK ÇİZGİNİZE DE EYELINER UYGULAMAK İSTERSENİZ, daha hafif bir çizgi çekin ve bu çizgiyi gözün dış köşesinde üst çizgiyle birleştirin. Eyeliner'ı tüm göz çevresine çekmek daha güçlü bir görünüm kazandırır. Ayrıca çukur gözler için daha iyi bir uygulamadır.

BOBBI BROWN İPUCU: Gözlere ekstra derinlik katmak ve gözleri daha ön plana çıkarmak için üst kirpik çizgisine iki çizgi çekin. Birinci çizgiyi kuru bir eyeliner fırçası yardımıyla koyu bir toz far kullanılarak çekin. Daha sonra jel eyeliner ile keskin bir çizgi çekin.