Ara

DUMANLI GÖZ MAKYAJI

Kusursuz dumanlı göz makyajının sırrı — farları bir arada uygulamak

DUMANLI GÖZ MAKYAJINA HAZIRLIK OLARAK kirpik çizgisinden kaş kemiğine doğru uzun süre kalıcı bir göz bazı veya açık far uygulayın. Bu adım hem göz kapaklarınızdaki kızarıklıkları veya renk eşitsizliklerini giderecek hem de göz makyajınızın daha uzun süre kalıcı olmasını sağlayacaktır.

ALT GÖZ KAPAĞININ ALTINDAKİ KIVRIM BÖLGESİNE orta koyulukta bir far uygulayın. Daha sonra yoğunluk katmak için üzerine koyu ve orta tonda bir far uygulayın. Ekstra derinlik katmak için kıvrıma koyu tonda bir far uygulayın ve dağıtın.

KOYU RENKLİ BİR GÖZ KALEMİ veya jel eyeliner yardımıyla üst ve alt kirpik çizgilerine çizgi çekin. Çizgilerin gözün dış köşesinde birleştiğinden emin olun. Üstüne toz far sürerek çizgileri dağıtın ve dumanlı bir görünüm kazandırın. Ya da far fırçası kullanarak eyeliner'ı dağıtın.

EKSTRA YOĞUNLUK KATMAK İÇİN göz pınarlarına da eyeliner uygulayın. Jel eyeliner, ince uçlu eyeliner fırçası veya suya dayanıklı kalem kullanın. Eyeliner'ı üst kirpik çizgisine ve altına uygulamak için göz kapağını hafifçe yukarı kaldırın.

KİRPİKLERİNİZİ KIVIRIN. Daha sonra makyajınızı tamamlamak için üst kirpiklere 3-4 kat siyah uzunluk ve hacim kazandıran maskara sürün.